Dzień Papieski i modlitwa za rodziny

08.10.2021

‘Nie lękajcie się!’ to hasło XXI Dnia Papieskiego, który odbędzie się w niedzielę, 10 października. W parafiach diecezji tarnowskiej będzie to także dzień modlitwy w intencji rodzin. Tradycyjnie odbędzie się także zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

– Musimy wyzwalać się ze współczesnych lęków – mówi Radiu RDN ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– Kiedy dzisiaj przypominamy sobie słowa papieża św. Jana Pawła II to najpierw warto zdiagnozować obecne lęki, które nas przerażają. To hasło jest także zachętą, aby z tych lęków się wyzwalać i aby z wiary rodziło się pełne nadziei przesłanie – nie lękajcie się – dodaje.

W diecezji tarnowskiej od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z diecezjalnym marszem dla życia i rodziny. W tym roku nie będzie marszu w jednym miejscu, ale jest zachęta, aby w parafiach zorganizować marsze – procesje różańcowe.

– Zachęcamy wszystkich proboszczów, aby był to dzień modlitwy w intencji małżeństw, życia, rodziny. Można w tych intencjach ofiarować modlitwę różańcową, a jeżeli warunki pozwolą, to zachęcamy do wzięcia udziału modlitwie różańcowej na ulicach miast lub wiosek – podkreśla ks. Piotr Cebula.

Dzień Papieski obchodzony jest co roku w niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli dzień wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Posłuchaj:
ks. Piotr Cebula
Ewa Biedroń, fot. https://diecezja.tarnow.pl/
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN