Dzień Polonii i Polaków za Granicą: – Młodzi przyszłością duszpasterstwa polonijnego

02.05.2021

Duszpasterstwo za granicą opiera się na rodzinach a jego przyszłość związana jest z młodzieżą – mówi bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Od 2002 roku  2 maja obchodzony jest w Polsce jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Celem duszpasterstwa polonijnego jest pogłębianie wiary, jej ożywianie i docieranie z posługą duszpasterską także do tych, którzy wyjechali z Polski ze słabą wiarą, albo jej pozbawieni. Mam sporo przykładów potwierdzających to, że życie za granicą w wielu przypadkach osłabia wiarę naszych rodaków, ale też są sytuacje, kiedy Polacy odkrywają wartość wspólnoty Kościoła i mocno doświadczają obecności Pana Boga – podkreśla biskup Lechowicz.

Jak dodaje biskup, w trosce o Polonię organizowane są także kongresy online dla rodzin polonijnych i młodzieży.

Bp Wiesław Lechowicz delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej  zaprasza do łączności modlitewnej w niedzielę, 2 maja. W tym dniu o godz. 13.00 zostanie odprawiona w Kaplicy na Jasnej Górze Msza święta w intencji Polonii. Eucharystia będzie transmitowana przez TVP Polonia.

Posłuchaj:
Bp Wiesław Lechowicz
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN