Dzień Życia Konsekrowanego [ZDJĘCIA]

02.02.2020

Prowadzą szkoły, kuchnie dla ubogich i bezdomnych, pracują w szpitalach i na misjach. Mowa o zakonnicach i zakonnikach, którzy codziennie zanoszą do Boga setki próśb.

Również w diecezji tarnowskiej obchodzono Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Uroczystej Mszy św. w tarnowskiej katedrze, podczas której odbyło się także odnowienie ślubów zakonnych, przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. W homilii biskup powiedział, że Eucharystia jest centrum i źródłem życia zakonnego. Podkreślił także, że świat potrzebuje powrotu do źródeł.

Dostrzegamy wielki kryzys wartości, tożsamości Europy a w tym także chrześcijaństwa. Jestem przekonany, że zakony, zgromadzenia, osoby życia konsekrowanego mają wielką rolę, aby odnowić życie duchowe Europy, świata i dać nową nadzieję Kościołowi – powiedział biskup.

Podczas Mszy św. modlono się także w intencji biskupa Władysława Bobowskiego, który 2 lutego obchodzi jubileusz 45- lecia przyjęcia sakry biskupiej.

Bp Jeż mówił w homilii, że bp Władysław jest przyjacielem Boga i dlatego jest przyjacielem człowieka.

Ksiądz Biskup jest także przyjacielem osób życia konsekrowanego. Bardzo często był obecny w waszym życiu zakonnym, w waszych powołaniach. Dzisiaj chcemy podziękować Bogu za dar Jego posługi i osoby” – dodał bp Jeż.

– Życie w zakonie to ogromna radość, ale też łaska – mówi s. Agnieszka Wojnarowska, służebniczka starowiejska z Brzeska. – To jest coś najpiękniejszego, do czego zaprosił mnie Pan Bóg. To jest życie z Nim, życie dla Niego. Trzeba dużo sił, dużo łaski, dużo spotkań z Jezusem, takiej siły, która wypływa właśnie z relacji z Nim – dodaje.

– Dzień Życia Konsekrowanego jest dla nas olbrzymią radością – mówi s. Andżelika ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa z Tuchowa. – To szczególny dzień. Dzień dziękczynienia za tą niesamowitą łaskę powołania, że możemy oddać się Bogu na Jego wyłączną służbę i służyć mu w ludziach potrzebujących, ubogich, dzieciach – tam dokądkolwiek nas pośle – dodaje.

W Światowym Dniu Życia konsekrowanego uczestniczyło kilkanaście zakonów z diecezji tarnowskiej.

Siostry, zakonnicy wzięli m.in. udział w agapie oraz konferencji formacyjnej na temat Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wygłosił ją o. Józef Augustyn.

Posłuchaj:
s. Agnieszka
s. Andżelika
bp Andrzej Jeż
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN