Dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej spotkają się w Chorzelowie

10.05.2018

Już ponad tysiąc dziewczynek zgłosiło chęć przyjazdu do tej miejscowości koło Mielca. W sobotę, 12 maja, odbędzie się tam pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zgłaszać się można jeszcze tylko dzisiaj, więc uczestników może być jeszcze więcej.

Ks. Marcin Baran dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej cieszy się, że DSM w diecezji mocno się rozwija. Jak dodaje pielgrzymka do Chorzelowa ma duże znaczenie. – Pielgrzymujemy do Chorzelowa, ponieważ króluje nam tam Maryja jako królowa rodzin. W tym roku rozpoczęliśmy też synod, który jest poświęcony rodzinie, więc też cel tego naszego pielgrzymowania, żeby się spotkać rodzinnie  – dodaje.

Pielgrzymka odbędzie się w sobotę w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem bpa Leszka Leszkiewicza.

Podczas liturgii odbędzie się przyjęcie kandydatek na przewodniczkę DSM. W programie również konkursy i spotkanie integracyjne.

Ze względów organizacyjnych należy zgłosić grupy za pośrednictwem strony internetowej www.dsm.diecezja.tarnow.pl lub na nr telefonu: 512 218 494.

Posłuchaj:
Ks. Marcin Baran
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN