Dziś Dzień Świętości Życia – transmisja w radiu RDN

25.03.2021

Ten dzień przypomina nam o wartości życia, wiele osób rozpocznie duchową adopcję dziecka poczętego. Dziś, 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia.

Życie jest wartością od poczęcia do naturalnej śmierci – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– To szczególny dzień afirmacji życia, ukazywania wartości każdego życia ludzkiego. W kontekście napięć, które się pojawiają myślę, że ten dzień ma szczegóły wymiar, ponieważ w formie pozytywnej ukazujemy czym jest ludzkie życie. Ten dzień chcemy przeżyć w radości z tego, że życie ludzkie ma niezmienną wartość – dodaje.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w Tyliczu podczas Mszy św. o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej, Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych. Msza św. będzie transmitowana przez radio RDN.  Eucharystii będzie przewodniczyć biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Ponadto z okazji Dnia Świętości Życia odbędzie się także live z Fundacją Bezcenni na temat “Godne przeżywanie macierzyństwa i ojcostwa”. Wydarzenie online odbędzie się (25 marca) o 18:15.

Posłuchaj:
ks. Piotr Cebula
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN