Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

08.12.2018

–  Maryja wskazuje nam drogę pokonywania grzechu mocą Bożej łaski – tak o przesłaniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny mówi radiu RDN biskup tarnowski Andrzej Jeż. Uroczystość jest świętem patronalnym dla wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

– Maryja będzie zawsze drogowskazem dla nas jak budować jedność między nami, a także między nami a Bogiem, jak porzucać słabości grzechy i jak wykorzystać dar łaski Bożej, aby zrodził się w nas nowy człowiek, abyśmy weszli na drogę świętości. Świętość jest najdoskonalszym stanem człowieka, nie jego zasób wiedzy, nie jego status społeczny, nie jego stan posiadania, ale właśnie świętość –mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 r. papież Pius IX.

W sobotę z okazji święta patronalnego uroczystości odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Zaplanowano też wykład i akademię.

Przypomnijmy, że 8 grudnia między 12 a 13 przypada Godzina Łaski. To szczególny czas modlitwy. Według objawień Pieriny Gilly, Maryja obiecała, że modlącym się w tym czasie ześle wiele łask dla duszy i ciała.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN