Egzaminem po tej uczelni jest życie

14.01.2018

Już ponad 150 osób zgłosiło się na zajęcia Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II w Tarnowie. Wśród nich są zarówno osoby młode, jak i starsze działające w różnych dziedzinach życia – zarówno działacze katoliccy, przedsiębiorcy czy samorządowcy. Tematyka comiesięcznych spotkań będzie związana z nauką społeczną Kościoła.

W tym uniwersytecie słuchacze będą mogli poczuć się, jak prawdziwi studenci, ale z pewnymi różnicami – mówi ks. Jan Bartoszek, dyrektor Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II w Tarnowie.

Będą egzaminy. Egzaminem będzie życie, ono będzie weryfikować również naszą naukową refleksję. Obecność będzie weryfikowana przez właśnie podpis profesora pod tematem, który studenci, słuchacze wpiszą sobie w indeks – dodaje.

Dyrektor ks. Jan Bartoszek podkreśla, że celem uniwersytetu jest dodanie ludziom odwagi w promowaniu wartości, którymi żyją.

Obrona tych wartości nie przez emocje a przez argumenty. Często widzimy w różnych sytuacjach ludzi, którzy się bardzo mocno emocjonują natomiast w ich refleksji, wypowiedzi nie ma argumentów. Chcemy słuchaczom dostarczyć argumentów, którymi będą mogli bronić swoich wartości i przekonań religijnych – powiedział.

Udział w zajęciach podstawowych jest darmowy. Będą one odbywać się w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Mielcu i Krużlowej.

Zapisy przez stronę unsjp2.edu.pl

Posłuchaj:
Ks. Jan Bartoszek
Ks. Jan Bartoszek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN