Ks. Ryszard Piasecki: – To element walki z Kościołem

13.08.2020

Tak o zawieszeniu tęczowej flagi, która jest symbolem ruchu LGBT na pomniku św. Jana Pawła II w Dębicy mówi proboszcz parafii św. Jadwigi.

– Wyraz walki z nauczaniem Kościoła, ale przecież Kościół nie zmieni swojego nauczania, bo kobieta jest kobietą, mężczyzna jest mężczyzną i nic to nie zmieni. Są, byli i będą osoby o innej orientacji seksualnej, trzeba ich szanować, Kościół nigdy ich nie prześladował. Ale niech nie oczekują, że kościół zmieni swoje nauczanie i przyzna prawa takie jak są przyznane małżeństwu.

Jak dodaje ks. prałat, cieszy go postawa mieszkańców, którzy tuż po godz. 6.00 ściągnęli flagę z pomnika. Tej nocy pojawiły się też tęczowe symbole i hasła wzywające do tolerancji namalowano przy ratuszu i na rynku.

Prymitywny wandalizm i gra na uczuciach religijnych nie są droga do tolerancji – tak komentuje Mateusz Cebula przewodniczący rady miejskiej w Dębicy incydenty do jakich doszło w mieście.

W swoim oświadczeniu przewodniczący pisze również , że …Nie sposób uniknąć skojarzenia, że wzorowano się na niedawnych wydarzeniach w stolicy, gdzie ze sprawców, a szczególnie mężczyzny Michała Sz. ps. Margot, próbuje się zrobić męczenników, gdy on sam czyni z tego wszystkiego sposób zarobkowania oraz promocji. Mamy w Polsce wolność słowa i wyrażania swoich poglądów. Dotyczy to także poglądów z gatunku ideologii LGBT. Jest jednak “ale”.

Wolność ta ograniczona jest poprzez wymóg poszanowania innych uczestników życia społecznego. A takie incydenty jak tu opisane są dalekie od tej zasady, bo ingerują w sferę wolności innych.

Apeluję więc do osób chcących manifestować swoje poglądy, by czyniły to zgodnie z prawem i zasadami współżycia społecznego. Szczególnie, że takie przedsięwzięcia mogą dać skutek odwrotny do zamierzonego. Wszak osoby manifestujące te poglądy domagają się tolerancji i poszanowania – a ich czyny temu przeczą.

Odpowiedzą dębiczan na znieważenie uczuć religijnych poprzez “udekorowanie” pomnika Jana Pawła II tęczową flagą, która jest symbolem LGBT będzie dzisiejsza procesją fatimską przed pomnik polskiego papieża. Jak pisze na stronie parafii św. Jadwigi ks. Ryszard Piasecki  – Wierzący dębiczanie pragną wyrazić swój sprzeciw wobec takich działań, a także modlić się o zmianę postawy młodych ludzi, którzy opacznie rozumieją wolność i dają się manipulować fałszywymi hasłami tolerancji i miłości.

Okazją do modlitwy będzie dzisiejsze “nabożeństwo fatimskie” z racji 13. dnia miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 20.00 w kościele św. Jadwigi, skąd procesyjnie udamy się na Plac Solidarności”. Wierni proszeni są o zabranie ze sobą białych lampionów.

Posłuchaj:
ks. Ryszard Piasecki
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN