Forum ‘Dar starości w wychowaniu’ pod patronatem radia RDN

20.09.2021

Będzie o wychowaniu międzypokoleniowym, niesłyszących dziadkach i babciach, czy starości w perspektywie etycznej. Pod patronatem radia RDN odbędzie się forum ‘Dar starości w wychowaniu’ Trwają zapisy na wydarzenie organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Tarnowie.

Każdy uczestnik otrzyma książkę pod redakcją ks. prof. Michała Drożdża, w której znajdą się teksty wykładów i inne artykuły poświęcone tematyce Forum.

– Chcemy spojrzeć na starość jako drogowskaz dla młodości, ale i na młodość jako podporę starości – mówi Magdalena Urbańska, prezes KSW Oddział w Tarnowie.

– Liczę na to, że Forum i publikacja przyczynią się do wzajemnego otwarcia na siebie. Seniorzy będą bardzo odważniejsi w dzieleniu się wiedzą i kompetencjami, a młode pokolenie z większym szacunkiem i zaangażowaniem podejdzie do problemów osób starszych. Warto mówić młodym, że starość jest nieunikniona, że do starości należy się przygotować i już teraz mieć świadomość, że kiedyś młodzi, sprawni będą podobni do tych, których niestety często nie rozumieją. Naszym zadaniem jest uświadamianie tego nie tylko młodym, ale i tym, którzy ich wychowują – dodaje.

Forum odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 września. Początek Mszą św. o godz. 8.45 w kościele akademickim w Tarnowie przy ul. Dwernickiego 1, natomiast wykłady rozpoczną się o 10.15 w auli PWSZ. Będzie także transmisja online.

Prelegentami będą ks. prof. Michał Drożdż z UPJPII w Krakowie, dr hab. Ewa Domagała-Zyśk, prof. KUL, ks. dr Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego tarnowskiej kurii oraz prof. oświaty Antoni Buchała.

Zaplanowano również dyskusję panelową ‘Współpraca między pokoleniami w dialogu’, którą poprowadzi dr Marzena Florkowska.

Zapisy uczestników poprzez stronę www.tarnow.ksw.pl

Patronat nad wydarzeniem objęło radio RDN.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN