Forum Młodzieży w Limanowej poprzedzi Synaj

22.09.2017

Młodzi z całej diecezji będą dyskutować o Synodzie. Rozpoczynające się dziś w Limanowej Forum Młodzieży poprzedzi sobotni Synaj. Dekanalni animatorzy młodzieży, liderzy ruchów i stowarzyszeń podzielą się swoimi doświadczeniami – jak widzą Kościół i co można zmienić w duszpasterstwie.

Co tak naprawdę zależy ode mnie? Nad tym będziemy się zastanawiać. Będziemy też tworzyć bazę pomysłów jak przygotować się do Synodu i jak zachęcić młodych, by także tworzyli zespoły parafialne, kiedy one powstaną – mówi ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.

Uczestnicy forum wezmą też udział w sobotnim Synaju razem z młodymi z całej diecezji. Rozpocznie się on ( w sobotę) o 16.00 w Parku Miejskim w Limanowej.

Na diecezjalne spotkanie młodzieży zgłosiło się ponad trzy i pół tysiąca osób. Organizatorzy przewidują, że młodych przybędzie jeszcze więcej.

Podczas spotkania zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na żywo hymn ŚDM Panama. Całość wydarzenia będzie można oglądać na bieżąco w Internecie dzięki transmisji online http://synaj.aztv.pl/

Posłuchaj:
Ks. Marcin Baran
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN