Główne uroczystości odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego [ZDJĘCIA]

06.08.2019

Nie ma Zmartwychwstania bez krzyża, tak samo jest w naszym życiu – to słowa Biskupa Andrzeja Jeża, które wygłosił podczas głównych uroczystości w czasie odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Sądecka góra Tabor jest miejscem gdzie pielgrzymi z różnych części Polski przyjeżdżają by wypraszać łaski. Dziś jest ich szczególnie wielu, dlatego, że przypadają centralne wydarzenia odpustowe. Biskup zaznacza, że bez trudu i naszego starania nie osiągniemy prawdziwego szczęścia.

– Szata radości jest tkana też przez nici smutku. To co przychodzi nam z trudem z wysiłkiem, poświęceniem, wielka miłością oddaniem i ofiarnością, to sobie cenimy to świadczy o naszej wielkości to nam daje radości, poczucie szczęścia i świat też jest tak skonstruowany na zasadzie pewnej opozycji.

Biskup Andrzej Jeż na uroczystości Przemienienia Pańskiego mówił, że droga prawdziwego chrześcijanina powinna być drogą radości i miłości ale też nieuniknione jest zmierzenie się z własnymi słabościami i cierpieniem.
Głównym przesłaniem tegorocznego odpustu Przemienienia Pańskiego jest odnowienie ducha Bożego wśród mieszkańców Sądecczyzny i wszystkich pielgrzymów.

– To co przychodzi nam z trudem z wysiłkiem, miłością oddaniem i ofiarnością to sobie cenimy. Świat też jest skonstruowany na zasadzie opozycji. Biel i czerń, ciepło i zimno i tutaj ta opozycja wydaje się w śmierci, męce Chrystusa i w Jego Zmartwychwstaniu jest pokonana, jest to jedność. I taka jest droga naszego życia, nikt z nas nie przejdzie życia jedynie w chwale i szczęściu. 

O godzinie 17.00 odbędzie się Msza św. w intencjach nowennowych. Po Mszy o godzinie 19.00 proboszcz zaprasza na koncert zespołu Ku Chwale.

Jutro do bazyliki wprowadzone zostaną relikwie dzieci Fatimskich, będzie też błogosławieństwo wszystkich dzieci i matek oczekujących potomstwa.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN