Idźcie do Józefa

12.01.2021

Mam nadzieję, że naśladowanie św. Józefa przyczyni się do tego, że będę lepszym ojcem, mężem, mężczyzną – mówi Jerzy Talar ze wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie. To pierwsze świadectwo, które ukazało się w mediach społecznościowych z okazji Roku św. Józefa. Będą kolejne.

Jerzy Talar zachęca, by brać przykład z opiekuna Jezusa.

– Św. Józef jest nam dany jako biblijny przykład męża i ojca, który właściwie spełnia swoje zadania – dodaje. – Święty Józef jest przede wszystkim wzorem modlitwy. Jeśli chodzi o postawę męża, jest On aktualny także dziś, bo okazuje wielką odpowiedzialność za poczęte dziecko i za Maryję. Aktualnie nie jest to tak powszechne, dlatego św. Józef jest wzorem prawdziwego mężczyzny, który broni najsłabszych. Ponadto poprzez swoją pracowitość, a nie słowa, św. Józef pokazuje miłość do Maryi – mówi Talar.

“Idźcie do Józefa” – to pierwszy temat z serii spotkań w Roku św. Józefa pod wspólną nazwą “Ojcowskim Sercem”, które odbywają się 19. dnia danego miesiąca w Tarnowie.

O 19.00 jest Msza św., a po niej konferencja tematyczna i świadectwo. Całość jest transmitowana w Internecie. Link do transmisji TUTAJ

Ks. Piotr Cebula, diecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin zachęca ruchy i stowarzyszenia katolickie, aby włączyły przygotowane konferencje i świadectwa w swoją formację.

Konferencja dostępna jest TUTAJ

Świadectwo

Posłuchaj:
Jerzy Talar
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN