ITER już wystartowało. Gdzie pierwsza wyprawa? [ZDJĘCIA]

01.12.2017

Najbliższa to Bazylea. Już w grudniu. W planach Santiago de Compostela a nawet Liban. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne, bo o nim mowa, będzie zajmować się organizowaniem pielgrzymek po całym świecie.

Jak mówi jego dyr. ks. Krzysztof Orzeł, nasze życie to wędrówka, dlatego tak ważne jest w wymiarze duchowym pielgrzymowanie. – Pielgrzymki pomagają nam przeżywać duchowe wzniesienia, ale także pomagają nam wrócić na tory, kiedy gdzieś tam po drodze w naszym życiu pogubiliśmy te właściwe cele i wartości – dodaje ks. Orzeł.

Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER otworzył i poświęcił biskup tarnowski, Andrzej Jeż.  Jak mówił, miejsce to powinno służyć temu, aby pokonując przestrzeń, czas i krajobrazy zbliżać się ku człowiekowi i Bogu. – Nasze życie jest ustawicznym pielgrzymowaniem. Po drugiej stronie znajdują się wszystkie cele naszej podróży ziemskiej. Z tą świadomością podejmujemy dzieło pielgrzymowania każdego dnia – w biurach, miejscach pracy, domach, a wyjątkowym momentem jest wyruszenie w pielgrzymkę, gdy poszukujemy spełnienia w jakimś wymarzonym miejscu – dodaje bp  Andrzej Jeż.

Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER ma swoją siedzibę przy Urszulańskiej 9. Ruszyła też strona internetowa.

ks. Krzysztof Orzeł:

Biskup Andrzej Jeż:

 

Posłuchaj:
Ks. Krzysztof Orzeł
Bp Andrzej Jeż
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN