Jaka będzie 40. PPT na Jasną Górę?

29.08.2021

39. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę przeszła do historii. Wiele osób chce wyruszyć za rok, licząc, że będą szli 9 dni. Jaka więc będzie czterdziesta pielgrzymka?

– Bp Artur Ważny przygotuje materiały formacyjne i będzie kaznodzieją na trasie. Powstanie też pielgrzymkowy dzwon – zapowiada ks. Zbigniew Szostak, dyrektor pielgrzymki.

– Tegoroczna pielgrzymka pokazała nam, że potrzebujemy dzwonu, który nas zaprasza i wzywa na Eucharystię i apel. Już został zamówiony i myślę, że będzie ważnym symbolem, który będzie nas wzywał w ważnych momentach – dodaje.

Dyrekcja Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę rozważa, że w przyszłym roku pielgrzymi będą szli przez 9 dni.

– Do tego się przymierzamy. Noclegi byłyby w większości pod namiotami, w szkołach i remizach. Musimy też logistycznie przepracować miejsca noclegowe, aby można było rozbić namioty. Trzeba będzie również przygotować prysznice, które będą na samochodach ciężarowych oraz przenośne ubikacje, które muszą znaleźć w miejscach noclegowych – podkreśla ks. Szostak.

W tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej uczestniczyło ponad 8 tysięcy osób, a na Jasną Górę weszło ok. 10 tysięcy osób.

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Szostak
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łęczycki
play
Słowo za słowo (NS) - Mariusz Cygnar
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN