Jasna Góra. Rolnicy będą dziękować za plony

03.09.2021

W rolniczej pracy nie zapominajmy o Panu Bogu – mówi radiu RDN bp Leszek Leszkiewicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników. W ten weekend na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników.

Bp Leszkiewicz będzie modlił się w sobotę razem z rolnikami.

– Będę chciał przypomnieć polską tradycję, która mówi, że wszelka aktywność rolnicza powinna się łączyć z prośbą do Pana Boga, żeby dawał wzrost i błogosławił. Powinniśmy także z radością dziękować za to co jest wynikiem Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pracy – mówi biskup.

Rolnicy mają wiele problemów – dodaje bp Leszek Leszkiewicz.

– W niektórych częściach Polski susza, w innych powodzie. Jest też duży problem dla hodowców trzody chlewnej. Będzie to przedmiotem naszej modlitwy i prośby, żeby Pan Bóg przyszedł nam z pomocą. Jednocześnie myślę, że trzeba też prosić, by rolnikom nie brakło siły, żeby wiele spraw wzięli w swoje ręce – podkreśla delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników.

W sobotę Mszy św. o godz. 19.00 w bazylice będzie przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz, który poprowadzi także Apel Jasnogórski.

Natomiast Msza Święta dożynkowa z błogosławieństwem wieńców żniwnych zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Ogólnopolskim Dożynkom Jasnogórskim towarzyszyć będzie Krajowa Wystawa Rolnicza. Na częstochowskich Alejach NMP, już od piątku pojawią się wystawcy z całej Polski.

Posłuchaj:
bp Leszek Leszkiewicz
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN