Jest nowy diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców

17.09.2021

– Nauczyciele mają bardzo ważną rolę w wychowaniu młodego pokolenia, bo obok wiedzy przekazują także wartości – mówi ks. dr Andrzej Jasnos, nowy duszpasterz nauczycieli i wychowawców. Kapłan został także diecezjalnym wizytatorem nauki religii, pracuje w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– Duszpasterstwo nauczycieli to m.in. formacja i przede wszystkim okazja do spotkania się w gronie środowiska szkolnego, nauczycielskiego nie tylko i wyłącznie związanego z przedmiotem, który się naucza, ale z wartościami, które się wyznaje i chce się rozwijać – podkreśla.

Jedną z pierwszych inicjatyw duszpasterstwa nauczycieli i wychowawców w nowym roku szkolnym będzie pielgrzymka katechetów, nauczycieli i wychowawców.

– Odbędzie się ona 9 października. Spotkamy się ma modlitwie w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Zapraszamy katechetów, nauczycieli, także tych, którzy są na emeryturze oraz młodych nauczycieli, dla których to będzie pierwsza pielgrzymka. Mszy św. będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski – dodaje.

Ks. Andrzej Jasnos jest absolwentem KUL-u, ma doktoraty z katechetyki i pedagogiki.

Od 1999 roku należy do wspólnoty Wiara i Światło zrzeszającej osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodziców i rodzeństwo oraz przyjaciół.

Jest m.in. autorem publikacji naukowych, twórcą warsztatów ‘Małe kroki w Wielkiej sprawie’ dla rodziców, brał udział w tworzeniu poradnika metodycznego do katechizmu dla młodzieży ponadgimnazjalnej ‘Najważniejsza jest Miłość’, a także poradnika metodycznego i pamiętnika bierzmowanego ‘Nowe życie’.

Posłuchaj:
ks. dr Andrzej Jasnos
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN