Jubileusz KSW

23.02.2021

25 lat ma Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Tarnowie. Rocznica przypada dokładnie dzisiaj. 23 lutego 1996 roku odbyło się zebranie założycielskie.

Mimo upływu lat misja KSW nadal jest taka sama – mówi prezes Magdalena Urbańska, która od początku związana jest ze Stowarzyszeniem.

– Wspieramy nauczycieli w ich pracy i pokazujemy jak można uczyć w oparciu o społeczną naukę Kościoła. Chcielibyśmy przypominać o tym jak będąc nauczycielem być dobrym wychowawcą, jak wspierać rodziców w wychowaniu. Pierwszą przewodniczącą koła KSW była Maria Minicz a od początku oddziału Danuta Ciszek – dodaje.

Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców organizuje m.in. cykliczne spotkania formacyjne, wydaje książki i biuletyny, współpracuje w Radiem RDN, organizuje konkursy dla uczniów a także Forum Nauczycieli i Wychowawców. Także w roku jubileuszowym planuje organizację kolejnego spotkania.

– Z perspektywy lat jestem szczęśliwa, że udało nam się zorganizować tak wielkie imprezy jakim są fora. Przyświecała nam idea, żeby zgromadzić większą liczbę osób, posłuchać wykładów i rozmawiać o wychowaniu. Podejmowaliśmy dotychczas temat najważniejszych wartości w życiu. W tym roku planujemy dziesiąte forum – dodaje.

Forum planowane jest we wrześniu i będzie poświęcone wychowaniu międzypokoleniowemu. “Starość drogowskazem młodości” – takie ma być hasło tego wydarzenia.

Asystentem kościelnym KSW w Tarnowie jest ks. prof. Michał Drożdż.

Posłuchaj:
Magdalena Urbańska
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN