Już 17 ton nakrętek – zbiórka trwa także w radiu RDN

02.10.2020

Coraz więcej osób włącza się do akcji “Nakrętka na misyjne studnie”. Tarnowski Wolontariat Misyjny przekazał już do skupu ponad 17 ton nakrętek, co przekłada się na sumę ponad 18 tys. zł. Taka kwota pozwala zapewnić odwiert jednej studni i w połowie pokrywa odwiert następnej.

W akcję są także zaangażowani pracownicy i słuchacze Radia RDN. Na terenie rozgłośni znajduje się kontener, do którego chętni wrzucają nakrętki. Kolejne worki odbierają m.in. Sławomir Piliński i Bogdan Galas z Wolontariatu.

– Jest bardzo dużo nakrętek. Przeszło to nasze oczekiwania. Jesteśmy szczęśliwi, podziwiamy słuchaczy radia RDN, że jesteście z nami i pomagacie nam pomagać, a przede wszystkim pomagacie ludziom w Afryce. Jeśli zbierzemy 12 ton nakrętek to mamy jedną studnię w Afryce. Średnio chodzi się tam po wodę do 10 km – opowiadają wolontariusze.

Na ten moment są cztery punkty, gdzie można składać nakrętki: Radio RDN w Tarnowie, Jadowniki k. Brzeska, Czchów i Ciężkowice.

Organizatorzy proszą o oddawanie nakrętek w solidnych i dobrze zawiązanych workach o pojemności minimum 120 l i większych.

Posłuchaj:
Wolontariusze
Ewa Biedroń, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN