Już od 20 lat w Diecezji Tarnowskiej rozwija się kult św. Ojca Pio

09.03.2019

Czciciele świętego Ojca Pio świętują 20 lat powstania grup modlitewnych w Diecezji Tarnowskiej. Dziś (9.03) w Bazylice świętej Małgorzaty w Nowym Sączu spotkało się tysiące wiernych, którzy uczestniczyli w wielkopostnych dniach skupienia.

Msze świętą w intencji Grup Modlitewnych świętego Ojca Pio, odprawił biskup tarnowski Andrzej Jeż. Jak podkreślał, to właśnie w Nowym Sączu czciciele świętego Ojca Pio spotkali się po raz pierwszy. – Ksiądz Andrzej Liszka zainicjował działalność tej grupy, która jest pierwszą i chyba największą w naszej diecezji. Zaczęła ona oddziaływać na inne parafie, dlatego mamy tak wielką rzeszę czcicieli świętego Ojca Pio. Zawsze jestem pełen nadziei widząc ludzi modlących się, bo to jest nadzieja odnowy tego świata. 

Świętowanie jubileuszu było także okazją do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem świętego Ojca Pio. Jak przekonuje Wojciech Kudyba, redaktor naczelny dwumiesięcznika Zwyciężajmy Miłością, dzięki takiej modlitwie można wyprosić bardzo dużo łask. – Dokumentujemy łaski, które otrzymali Ci którzy modlili się jego wstawiennictwem. Mamy różnego rodzaju świadectwa między innymi, ocalenia z wypadku, uzdrowień czy przemiany duchowej. Naprawdę przez te 20 lat uzbierało się wiele niezwykłych i cennych świadectw. 

Jednak Grupy Modlitewne świętego Ojca Pio, nie skupiają się tylko na modlitwie. Magdalena Druszka zwraca też uwagę na działalność charytatywną. – Organizujemy festyny, a dochód z nich przeznaczamy na wsparcie Misji Świętych i na adopcję dzieci w Kongo. Chcemy też pomóc zdolnym dzieciom z rodzin członków naszej grupy, wypłacając im stypendia. Pomagamy też rodzinom wielodzietnym, które są w trudnej sytuacji materialnej. 

Brat Maciej Zinkiewicz, kapucyn i redaktor naczelny dwumiesięcznika Głos Ojca Pio, przypomina, że idea Grup Modlitewnych zrodziła się wiele lat temu. – Gdy zaczynała się II Wojna Światowa ówczesny papież poprosił by modlić się o pokój. Jedną z pierwszych osób, która odpowiedziała na ten apel był właśnie święty Ojciec Pio. Wokół niego było już zgromadzone kilka osób, dla których był przewodnikiem duchowym. Święty Ojciec Pio pomyślał wtedy, że warto te osoby zgromadzić w jedną grupę i wyznaczyć jej cel. 

Aktualnie czciciele świętego Ojca Pio, działają w ponad 60 parafiach na terenie Diecezji Tarnowskiej. W Nowym Sączu w każdą pierwszą sobotę miesiąca w spotkaniach w sądeckiej Bazylice uczestniczy ponad 2 tysiące wiernych.

Posłuchaj:
Magdalena Druszka
bp Andrzej Jeż
Wojciech Kudyba
br Maciej Zinkiewicz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN