Już dzisiaj patriotyczno-religijna uroczystość na Piekarskiej Górze

13.06.2021

Samorządy Iwkowej i Lipnicy Murowanej zapraszają na tradycyjne, czerwcowe spotkanie.W 158 rocznicę powstania styczniowego o godzinie 17:00 odprawiona zostanie okolicznościowa msza święta.

Piekarska Góra to ważne miejsce na religijno-patriotyczno-turystycznej mapie regionu.W 2010 r. odbyło się tam uroczyste poświęcenia Krzyża Powstańców Styczniowych, stojącego od 1864 roku.

Temat odnowienia krzyża – pochylonego i zniszczonego, stojącego przy granicy Iwkowej, Lipnicy i Rajbrotu podjęli kombatanci, parafie, pracownicy administracji gmin i szkół.Od tego czasu miejsce jest celem wędrówek i modlitw, a lokalne społeczności organizują tam patriotyczne nabożeństwa.

Na godzinę 15:00 zaplanowano wyjście grupy zorganizowanej z parkingu ‘B” przy ośrodku zdrowia w Iwkowej.Osoby wyruszające z Lipnicy Murowanej spotkają się o 15.40 przed Dworem Ledóchowskich w tej miejscowości.Obie grupy spotkają się właśnie przy Krzyżu, gdzie o 16:45 uroczystości rozpocznie Iwkowska Orkiestra Dęta.

Po mszy około godziny 18:00 zaplanowano złożenie kwiatów pod Krzyżem.

Następnie zapłonie ognisko integracyjne.Organizatorzy zapewniają miejsce, drewno i patyki do pieczenia kiełbasek, prowiant należy zabrać we własnym zakresie.

Spotkanie jest organizowane z zachowaniem rygorów epidemicznych związanych z COVID-19.

Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN