Już jutro uroczystości w Zawadzie

12.09.2020

Już jutro, 13 sierpnia kończy się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie i główne uroczystości 100-lecia koronacji cudownego obrazu.

Przewodniczyć im będzie kardynał Stanisław Dziwisz, który przywiezie do Zawady relikwie św. Jana Pawła II, w postaci kropli krwi.

Jak zaznacza ks. Józef Książek kustosz zawadzkiego sanktuarium w ten sposób papież Polak będzie drugi raz u Zawadzkiej Pani

Będzie to taka klamra zwieńczająca, to, ze był na 50leciu koronacji i teraz przyjeżdża pod postaciami świętych relikwii.

W niedziele w sanktuarium świętować będą także rolnicy w czasie dożynek wojewódzkich. Ze względu na covid- 19 będą one rozbudowane w obrzędy, jak zazwyczaj.

-Nie będzie w całości tej drugiej części świeckiej, bo nie będzie np. gwiazdy wieczoru, ale tego dnia naszą Gwiazdą będzie Maryja i musimy się nią tak nacieszyć i tyle tutaj zabrać sprzed jej ołtarza, żeby wystarczyło na kolejne 100 lat.

Główne uroczystości odpustowe rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą św. Będzie ja transmitować radio RDN Małopolska i Nowy Sącz. Po eucharystii o godz. 13.00 odbędą się obrzędy dożynkowe.

 

Posłuchaj:
ks. Józef Książek
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN