Już w tę sobotę diecezja tarnowska zyska nowych kapłanów

22.05.2018

Już tylko dni dzielą diakonów diecezji tarnowskiej od święceń kapłańskich. Uroczystość już w najbliższą sobotę w tarnowskiej Katedrze.

Trwają ostatnie przygotowania, czyli rekolekcje w ciszy w ośrodku Wyższego Seminarium Duchownego w Błoniu koło Tarnowa.

To dla nas wyjątkowy czas – mówią diakoni. – Staramy się do tego jak najlepiej przygotować, myślę, że ten czas, to jest takie stawianie kropki nad i. Odczuwamy radość z tego, że w końcu do tego doszliśmy, ale to również dla nas wielki początek. – No mam nadzieję, że to będzie to, do czego się przygotowywałem przez wszystkie lata, że to jest droga do mojego szczęścia. – Patrzeć na cel i pamiętać, że to, co robimy, ma sens – dodają.

A teraz przed przyszłymi kapłanami wyzwanie codziennej pracy w parafiach, pomocy wiernym i bycia blisko rodzin.

To nie jest łatwy świat – przyznaje ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, ks. Tomasz Rąpała. – Jest bardzo trudnym światem, a będzie coraz trudniejszym, ale to nie jest powodem naszego wycofania się ze świata, ale własnie mamy mocno stać na ziemi, choć być wpatrzeni w niebo. Ewangelia nikogo ze świata nie wyprowadza, to człowiek, który nie żyje Ewangelią, jest na księżycu – mówi ks. Rąpała.

Pracownicy RDN Małopolska gościli w Błoniu z wykładem – Kapłan, a media. Opowiadali o metodach współpracy z dziennikarzami i roli tego rodzaju nowoczesnej ewangelizacji.

Więcej o tym w najbliższym programie synodalnym, w sobotę o 16.00.

A święcenia kapłańskie rozpoczną się tego samego dnia, o 9.00. Dodajmy, że w tym roku najwięcej diakonów pochodzi z Mielca.

Posłuchaj:
Diakoni
Ks. Tomasz Rąpała
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN