Już w sobotę święcenia biskupie ks. Artura Ważnego – transmisja w radiu RDN

27.01.2021

To będzie historyczny dzień dla Kościoła tarnowskiego. W sobotę ks. Artur Ważny przyjmie sakrę biskupią.

Msza św. rozpocznie się o 10.00 w kościele w Tarnowie- Mościcach – mówi ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. – Jest to kościół, z którym biskup nominat jest bardzo mocno związany, był tam wikariuszem, później proboszczem. Mieszkał tam także kiedy był dyrektorem Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji – dodaje.

Mszy św. będzie przewodniczyć abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, a głównym konsekratorem będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Współkonsekratorami będą nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Z powodu obostrzeń sanitarnych w kościele będą tylko osoby, które dostały zaproszenia, ograniczono także liczbę osób duchownych i świeckich. Święcenia będą transmitowane w Telewizji Trwam i Radiu RDN, aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć duchowo w tym wydarzeniu.

Natomiast wieczorem będzie okazja, by spotkać się z nowym biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej i wspólnie się z nim modlić – dodaje ks. Michał Dąbrówka. – Wszystkich związanych w jakiś sposób z biskupem nominatem zapraszamy w sobotę na wieczorne nabożeństwo o 19.30. Wtedy też będzie można spotkać się na uwielbieniu i dziękczynieniu Panu Bogu za Jego święcenia. Nowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej będzie na tym wydarzeniu i poprowadzi modlitwę uwielbienia – powiedział ks. Dąbrówka.

Nabożeństwo będzie częścią Forum Formacyjnego.

Posłuchaj:
ks. Michał Dąbrówka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN