Kapłani potrzebni na emigracji

28.04.2021

Szkocja, Francja, Norwegia, Szwajcaria, Niemcy i Wielka Brytania – m.in. te kraje czekają na polskich księży.

Tam gdzie są nasi rodacy, potrzebni są także kapłani, którzy głoszą Ewangelię i udzielają sakramentów – mówi radiu RDN bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

– Często dostaję sygnały od naszych rodaków, a ostatnio z Francji, Szkocji i Szwajcarii z prośbą o kapłanów, którzy mogliby służyć Polonii swoją duszpasterską posługą. W Polsce w wielu diecezjach i w zakonach odczuwa się spadek powołań, więc możliwości są ograniczone. Mam nadzieję, że biskupi i przełożeni zakonni będą wrażliwi na potrzeby naszych rodaków i pozwolą niektórym kapłanom wyjechać do pracy duszpasterskiej – powiedział bp Lechowicz.

2 maja będziemy obchodzić Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zaprasza do łączności modlitewnej w niedzielę, 2 maja. W tym dniu o godz. 13 zostanie odprawiona w Kaplicy na Jasnej Górze Msza święta w intencji Polonii. Eucharystia będzie transmitowana przez TVP Polonia.

– Będziemy też w sposób szczególny dziękować Bożej Opatrzności za dar zapowiedzianej beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w latach 1964 – 1981 pełnił funkcję Protektora – Opiekuna duchowego polskich emigrantów – zaznaczył bp Lechowicz.

Posłuchaj:
bp Wiesław Lechowicz
Ewa Biedroń, fot. archiwum/Biuro Prasowe KEP
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN