Kard. Tagle głosi rekolekcje dla kapłanów z diecezji

11.09.2018

Uśmiechnięty, otwarty, dzielący się osobistymi przeżyciami i mówiący o współczesnych kontekstach społeczno – kulturowych na świecie, które mają wpływ na lokalny Kościół – taki jest kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin. Głosi on rekolekcje dla kapłanów z diecezji tarnowskiej.

Kardynał bywa nazywany Wojtyłą z Filipin, a co on sam sądzi na ten temat? -Przykro mi, że papież Wojtyła musi znosić porównywanie ze mną – śmieje się kard. Tagle.

– Zaproszenie kardynała do Tarnowa związane jest z trwającym V Synodem Diecezji Tarnowskiej – mówi ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. – Oczekiwania są bardzo proste, chciałbym, żeby to był taki czas głębokiego spotkania z Jezusem i głębokiego spotkania z innymi kapłanami. Inaczej mówiąc odnowienie relacji z Panem i odnowienie relacji z księżmi. Myślę też, że ksiądz kardynał pokaże nam dużo takich ciekawych kierunków, ważnych i potrzebnych dla nas, zwłaszcza w kontekście V Synodu Diecezji Tarnowskiej – mówi ks. Dąbrówka.

Rekolekcje to konferencje, nabożeństwa, będzie też modlitwa o dary Ducha Świętego i odnowienie charyzmatu kapłaństwa. Pierwsza tura potrwa do środy, a druga od środy do soboty.

W sobotę kardynał Tagle spotka się także z młodymi podczas diecezjalnego Synaju w Dębicy.

Posłuchaj:
kardynał Luis Antonio Tagle
ks. Michał Dąbrówka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN