Kard. Tagle do kapłanów: Nie zastępujcie Chrystusa

13.09.2018

Łatwo jest przygotować ołtarz do Eucharystii, a co z przygotowaniem do niej naszego życia? – pytał kapłanów diecezji tarnowskiej kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.

Rekolekcjonista podkreślił także, że Jezus jest obecny podczas sprawowana sakramentów, dlatego kapłani nie muszą i nie powinni Go zastępować.

-Niepokoi mnie postawa niektórych z nas podczas sprawowania liturgii, jakbyśmy chcieli zastąpić nieobecnego Jezusa. My mamy być znakami i sługami obecności Chrystusa. Jest to coś innego niż zastępowanie Chrystusa. – dodał.

Kardynał ubolewał, że niektórzy ceremoniarze są bardziej obecni na Mszy św. niż Jezus. – A powinni być dyskretni, prości, nie mają koncentrować uwagi innych na sobie, ale na Jezusie – dodał rekolekcjonista.

Gość z Filipin akcentował, że kapłaństwo Chrystusowe nie jest pracą ani zawodem. – W kapłaństwie Chrystusa chodzi o życie święte, złożone Bogu i bliźniemu. Bóg nas potrzebuje. Mamy nadzieję, że święty sposób naszego życia uczyni Jezusa bardziej widzialnym w tym świecie – powiedział kard. Tagle.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN