Karolina Kózkówna inspiracją dla młodych w życiu codziennym

15.03.2018

Ponad tysiąc prac z całej Polski napłynęło na konkurs poetycko – plastyczny poświęcony patronce młodzieży – błogosławionej Karolinie Kózkównej. Nagrodzono i wyróżniono blisko 90 osób, a zgłoszenia nadesłano z 12 województw.

Uczestnicy jednogłośnie deklarują, że bł. Karolina jest ich inspiracją nie tylko w kontekście konkursu, ale przede wszystkim w życiu codziennym. – To była młoda dziewczyna, która pokazuje młodym ludziom, że warto walczyć o swoją godność. Zawsze jest dla mnie inspiracją i zawsze też się do niej modlę, o to żeby pomogła mi w jakiś sposób. Dla mniej jest wzorem, ale też najlepszą przyjaciółką. Czasem z nią rozmawiam i jest mi lepiej. Dzieci, młodzież i dorośli biorą z niej przykład – mówi młodzież.

Swojego zdumienia odzewem ze strony młodzieży nie kryje Jadwiga Bieś, dyrektor ZSP w Woli Radłowskiej i dodaje, że z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. – Jest to piękne, że mimo XV już edycji przybyło aż 1108 prac. Bardzo się cieszy, że nasz konkurs już od kilku lat jest ogólnopolski, a w tym roku po raz pierwszy przekroczyliśmy granice, ponieważ praca przyszła także z Belgii co bardzo cieszy, że ta nasza patronka jest bliska nie tylko tutaj, w Polsce, ale jest znana poza granicami naszej ojczyzny – dodaje dyrektorka.

Ogłoszenie wyników odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Radłowskiej. Podczas uroczystości można było także zapoznać się z pracami plastycznymi finalistów.

W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Jadwiga Bieś
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS) - Grzegorz Sus
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN