Kiedy Pierwsza Komunia św.?

18.01.2021

Pytają o to diecezjanie i słuchacze radia RDN. – Wszystko wskazuje na to, że decyzję będą podejmować rodzice wraz z księżmi proboszczami i wikariuszami, którzy przygotowują dzieci do Pierwszej Komunii św. – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż w audycji “W trosce o Kościół”.

Być może z powodu pandemii przyjęcia będą bardziej skromne i będą bardziej koncentrować się na tym co najważniejsze – na osobie Jezusa Chrystusa – dodał bp Jeż. – Pozostawimy decyzję rodzicom i księżom w poszczególnych parafiach. Myślę, że to będzie dobre rozwiązanie, bo są różne sytuacje w parafiach. Trudno jest powiedzieć jakie to będą terminy. Jesteśmy też w podobnej sytuacji jeśli chodzi o bierzmowania. Można przesunąć bierzmowania na następny rok, ale chcielibyśmy w tym roku kalendarzowym kontynuować formację i dobrze przygotować młodzież do tego sakramentu – dodaje biskup.

Nie znamy terminów udzielania sakramentu bierzmowania, bo w obecnych warunkach epidemicznych nie ma możliwości organizacji dużych zgromadzeń liturgicznych.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Rozmowa Kulturalna - Benedykt Polański
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN