“Kolęda, Hej!” popłynie ze Szczucina 

14.12.2020

Mimo pandemii dzieci i młodzież mają okazję zaśpiewać kolędy i pastorałki – te znane i zapomniane. Można zgłaszać się do udziału w XIV Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu Kolędowym Szczucin 2021 “Kolęda, Hej!”. 

Odbędzie się on w formie on-line – mówi ksiądz Zygmunt Warzecha, proboszcz parafii w Szczucinie. – Zachęcam do udziału dzieci od trzeciego roku życia a także młodzież szkół średnich. Swoim talentem możecie umilić innym czas, bo przecież przy tym zamknięciu tym bardziej potrzebujemy takich radosnych chwil – dodaje.

Wykonawcy mogą zaprezentować dwa utwory, w tym obowiązkowo jedną tradycyjną polską kolędę lub pastorałkę.

Do oceny należy przesłać pliki wideo – dodaje ksiądz Zygmunt Warzecha, jeden z organizatorów.  – Chodzi o to, żeby przesłać właściwy materiał, nie z poprzednich lat, tylko aktualny. Nagranie ma się zaczynać zapowiedzią kategorii, przedstawieniem uczestnika z zaznaczeniem, że nagranie zostało przygotowane na Festiwal “Kolęda, Hej!”. Takie zgłoszenie zostanie przyjęte – podkreśla.

Jury przesłucha nadesłane nagrania, oceni i przyzna nagrody dla poszczególnych kategorii wiekowych. Najlepsi będą przedstawieni na stronach Radia RDN, Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie oraz Parafii św. Marii Magdaleny w Szczucinie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 stycznia 2021 roku. Podajemy adres e-mail: koledahej.szczucin@gmail.com

Ogłoszenie wyników nastąpi 31 stycznia, a 1 lutego na falach radia RDN podsumowanie Festiwalu, powiemy o laureatach i będzie można posłuchać ich kolęd.

Organizatorami wydarzenia są:  Parafia św. Marii Magdaleny w Szczucinie, Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie oraz szkoły i przedszkola gminy Szczucin,

Szczegóły:  http://parafiaszczucin.pl/index.php/festiwal-koleda-hej

Soliści i zespoły będą oceniani przez komisję konkursową w następujących  kategoriach wiekowych: 
1 – kategoria przedszkolna – dzieci od lat 3 do klasy “0”
2 – kategoria szkolna młodsza – dzieci od klasy 1 do klasy 4
3 – kategoria szkolna starsza – od klasy 5 do klasy 8
4 – kategoria młodzieżowa – szkoła średnia

Każdą szkołę, przedszkole lub instytucję kultury mogą reprezentować soliści lub zespoły wokalno – instrumentalne, albo chóry wielogłosowe w danej kategorii wiekowej.

Wykonawcy mogą zaprezentować dwa utwory, w tym obowiązkowo jedną tradycyjną polską kolędę lub pastorałkę, a liczba wykonanych zwrotek należy ograniczyć do trzech. Jury nie będzie oceniać wykonawców prezentujących świeckie piosenki o tematyce zimowej czy noworocznej.

W tytule wiadomości należy napisać kategorię wiekową, a w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, klasę lub wiek, miejscowość, nazwę Szkoły lub Instytucji, imię i nazwisko instruktora, dyrygenta, tytuł kolędy, pastorałki, telefon kontaktowy lub adres e-mailowy. Do oceny należy przesłać pliki video:

  • Zalecanej rozdzielczości 1280×720 pikseli, maksymalnie 1920×1080 pikseli
  • współczynnik proporcji obrazu: 16:9, pozioma orientacja obrazu
  • format pliku: AVI, MOV, MP4, WMV
  • pliki można wysłać elektronicznie za pośrednictwem: www.wetransfer.com
  • każdy utwór powinien być w osobnym pliku. Czas nagrania do 5 minut.
  • plik wideo musi być zintegrowany z dźwiękiem. Nie można przysyłać pliku wideo i pliku dźwiękowego osobno
  • pliki z korektą czy jakąkolwiek ingerencją cyfrową w nagranie będą automatycznie dyskwalifikowane
  • nagranie wideo zostanie przyjęte, jeśli będzie rozpoczynać się zapowiedzią: kategorii wiekowej, imienia i nazwiska solisty czy nazwy zespołu, z zaznaczeniem, że nagranie zostało przygotowane na Festiwal “Kolęda hej!”. Nie można przysyłać nagrań wideo rejestrowanych wcześniej, archiwalnych.

Ogłoszenie wyników 31 stycznia 2021 roku.

Posłuchaj:
ks. Zygmunt Warzecha
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN