Kolejna studnia z nakrętek powstała w Czadzie

03.03.2021

Na terenie misji Busso w Czadzie, powstała druga studnia głębinowa sfinansowana z pieniędzy otrzymanych ze sprzedaży plastikowych nakrętek. Akcję koordynuje Tarnowski Wolontariat Misyjny, a nakrętki zbieramy także w Radiu RDN.

Z nowo powstałej studni w miejscowości Mogo cieszą się mieszkańcy – informuje tarnowski misjonarz ks. Piotr Skraba.

– Czysta woda to dar. Kobiety i dzieci nie muszą już pokonywać dużych dystansów i wracać z ciężkimi naczyniami. Są oni teraz spokojniejsi, bo nie będzie już problemów, dyskryminacji i poniżania przy kolejkach do wody w sąsiednich dzielnicach. Mieszkańcy mają studnię w swojej wspólnocie i problem braku dostępu do wody pitnej nie spędza im snu z powiek. Wspólnota włączyła się w powstanie tego obiektu, również przez pomoc ekipie pracującej nad odwiertami – dodaje misjonarz.

Jak pisze ks. Piotr Skraba mieszkańcy przesyłają swoje podziękowania ofiarodawcom z Polski, a gdy dowiedzieli się jak wiele osób było zaangażowanych w zbiórkę nakrętek, nie kryli swojego zdziwienia, że takie rzeczy są możliwe.

Przypominamy, że zbiórka nakrętek trwa nadal w radiu RDN w Tarnowie, a także w niektórych parafiach. Nakrętki zbierają również instytucje.

Posłuchaj:
Ewa Biedroń, fot. ks. Piotr Skraba
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN