Kolejne dokumenty i sesja plenarna – obradowała Komisja Główna

19.10.2021

O przygotowaniach do IV Sesji Plenarnej V Synodu Diecezji Tarnowskiej dyskutowano podczas obrad Komisji Głównej. Odbędzie się ona 27 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Dla wszystkich członków V Synodu, udział w sesjach plenarnych jest obowiązkowy.

Podczas obrad Komisji Głównej rozmawiano także o drugiej wersji dokumentu przygotowanego przez Komisję ds. Administracji Kościelnej. Drugim analizowanym tekstem był projekt dokumentu przygotowanego przez Komisję ds. Dzieci i Młodzieży.

 

Komunikat z XXVIII posiedzenia Komisji Głównej:

18 października br. odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Głównej V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Na początku spotkania Biskup Tarnowski odniósł się do rozpoczętego diecezjalnego etapu konsultacji Synodu Biskupów (2021 -2023). Pasterz diecezji tarnowskiej wskazał, że podejmowane działania konsultacyjne będą służyć równolegle zarówno naszemu V Synodowi jak i rozpoczętemu Synodowi powszechnemu.

Na posiedzeniu Komisji Głównej V SDT podjęto również dyskusję nad drugą wersją dokumentu przygotowanego przez Komisję ds. Administracji Kościelnej. Drugim analizowanym tekstem był projekt dokumentu przygotowanego przez Komisję ds. Dzieci i Młodzieży.

Trzecią kwestią poruszaną na Komisji było określenie szczegółowego planu IV Sesji Plenarnej, która odbędzie się 27 listopada br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Dla wszystkich Członków V Synodu, czyli osób powołanych przez Biskupa Tarnowskiego indywidualnym dekretem, udział w sesjach plenarnych jest obowiązkowy.

Ks. Piotr Cebula
Sekretarz V Synodu Diecezji Tarnowskiej

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łęczycki
play
Słowo za słowo (NS) - Mariusz Cygnar
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN