Dzień modlitw o powołania

18.07.2018

O powołania i za powołanych będą się modlić wierni w czwartek, 19 lipca w piątym dniu tygodniowego odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie.

Będziemy modlić się w intencji wszystkich kapłanów, sióstr zakonnych, braci zakonnych prosząc o potrzebne łaski – zaprasza ks. Piotr Mamak, proboszcz i kustosz sanktuarium. – Wiele potrzeba takiej Bożej mocy i siły do dźwigania tego, co otrzymaliśmy w naszym powołaniu, ale i również duchowej mocy i siły do dalszego dawania dobrego świadectwa o Jezusie Chrystusie.

19 lipca do tarnowskiego sanktuarium przybędą pielgrzymki wiernych m.in. z parafii w Skrzyszowie – dodaje ks. Piotr Mamak. – Jak zwykle co roku przybywają pieszą pielgrzymką do naszego sanktuarium, jest to najliczniejsza grupa. Co roku około 200 osób wita Matkę Bożą i cieszy się, że może się razem z nami modlić.

Na uroczystą sumę w czwartek o 18.00 przybędą ponadto pielgrzymki wiernych z parafii w Tarnowie – Mościcach, Tarnowie-Krzyżu oraz Chrystusa Dobrego Pasterza.

Odpust zakończy się w niedzielę, 22 lipca. Uroczystej sumie odpustowej będzie przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej Jeż. Eucharystię poprzedzi o 18.00 nowenna, a następnie procesja różańcowa ulicami miasta do kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej przy ul. Gumniskiej.

Posłuchaj:
Ks. Piotr Mamak
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN