Kolejny kapłan diecezji tarnowskiej wyjeżdża na misje [ZDJĘCIA]

05.09.2019

Ks. Roman Marek został posłany, by głosić Ewangelię w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. Uroczystość odbyła się w sanktuarium Matki Bożej w Tyliczu, rodzinnej parafii nowego misjonarza.

Bp Mirosław Gucwa, ordynariusz diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej mówił w homilii, że ludzie czekają na Dobrą Nowinę.

Księże Romanie, ludzie czekają w parafii w Bagandou i we wszystkich odległych wioskach. Większość z tych ludzi, których spotkasz nie umie czytać i pisać, wielu dopiero parę lat temu usłyszało prawdę o Chrystusie, wielu jej jeszcze nie zna. Wszyscy czekają, aby ktoś przyszedł i głosił im Ewangelię, sprawował Eucharystię, by pomagał im wzrastać w wierze – dodał biskup.

Ks. Roman Marek już za kilka dni uda się do Afryki.

Mówi się, że powołanie misyjne u księdza diecezjalnego to powołanie w powołaniu. Dziękuję Bogu za to, że tak obficie obdarzył mnie swoją miłością i łaską powołania – dodał.

Mszy św. w Tyliczu przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Było to pierwsze takie wydarzenie w historii tej parafii. Posłanie misyjne transmitowało Radio RDN.

Posłuchaj:
bp Mirosław Gucwa
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN