Kolejny synodalny dokument będzie o mediach

13.11.2021

„Głoście Dobrą Nowinę w mediach” to temat kolejnego synodalnego dokumentu. Powstaje on w Komisji ds. Mediów.

Rozmawiano o tym podczas obrad Komisji Głównej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Dokument będzie dotyczył m.in. wyzwań, które w dynamicznie zmieniającym się świecie są priorytetem dla mediów katolickich.

Komunikat z XXIX posiedzenia Komisji Głównej

12 listopada 2021 r. w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie odbyło się XXIX posiedzenie Komisji Głównej V SDT. Komisja podjęła dyskusję nad planem dokumentu synodalnego wypracowanego przez Komisję ds. Mediów V SDT zatytułowanym „Głoście Dobrą Nowinę w mediach”. Obejmuje on zasadnicze kwestie, które są istotne w przekazie Dobrej Nowiny poprzez szeroko rozumianą przestrzeń medialną. Wskazuje także na wyzwania, które w dynamicznie zmieniającym się świecie, są priorytetem dla mediów katolickich. Wszystkie zagadnienia przedstawione przez ks. prof. Michała Drożdża podczas posiedzenia Komisji, zostaną ujęte w konkretne zapisy dokumentu synodalnego i zostaną zaprezentowane na posiedzeniu Komisji Głównej V SDT 20 grudnia br.
Drugim zagadnieniem poruszanym na obecnym posiedzeniu było ostateczne przedstawienie oraz zatwierdzenie przebiegu IV Sesji Plenarnej V SDT, która odbędzie się 27 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Będą na niej procedowane dwa dokumenty przygotowane odpowiednio: w Komisji ds. Dziedzictwa Diecezji Tarnowskiej oraz w Komisji ds. Ewangelizacji.

Ks. Piotr Cebula
Sekretarz V SDT

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN