Koncert papieski w Dąbrowie Tarnowskiej. Transmisja w RDN

17.10.2021

W niedzielę, 17 października w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się koncert papieski ‘Nie lękajcie się! Jan Paweł II przewodnikiem Polaków’.

Podczas koncertu zabrzmi nie tylko ulubiona pieść polskiego papieża ‘Barka”, ale także hymn Światowych Dni Młodzieży ‘Błogosławieni miłosierni”. Publiczność będzie mogła zaśpiewać wraz z artystami.

Zagra również wielokrotnie nagradzana Orkiestra Dęta z Żurowej, której towarzyszyć będą tacy artyści jak Michał Gasz czy Tomasz Jarosz, lider zespołu Lachersi. Koncert uświetnią też iluminacje świetlne.

Jak mówi prowadząca koncert Anita Serafin z Urzędu Gminy w Szerzynach, artyści pragną przekazać każdemu pokoleniu wartości, których uczył św. Jan Paweł II.

– Idea organizacji koncertu papieskiego zrodziła się z potrzeby serca. z potrzeby organizacji przedsięwzięcia, które w najgłębszym znaczeniu będzie miało za zadanie pielęgnować te wartości, o których mówił, o które dbał i które głosił Ojciec Święty Jan Paweł II. Będzie to taka muzyczna wędrówka śladami Ojca Świętego, jego nauczania, która skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, bo myślę, że zarówno ci starsi, jak i ci młodsi znajdą pośród zaprezentowanych utworów coś dla siebie – zapewnia.

Koncert nawiązuje do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego ‘Nie lękajcie się!”, ale będzie miał także wymiar patriotyczny – mówi proboszcz parafii ks. Stanisław Cyran.

-Przeżywamy już 21. Dzień Papieski. Był on obchodzony w ubiegłą niedzielę w całej Polsce, natomiast my przedłużamy obchód tego Dnia Papieskiego do niedzieli. Mam nadzieję, że te przeżycia duchowe, artystyczne,będą znakomite. Bardzo by mi zależało, żebyśmy wyszli po tym koncercie duchowo umocnieni, ale też zainspirowani przez osobe Jana Pawła II i jego nauczanie, również to o patriotyzmie – podkreśla.

Koncert ‘Nie lękajcie się! Jan Paweł II przewodnikiem Polaków” rozpocznie się w niedzielę, 17 października o godz. 19:00 i będzie transmitowany przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Posłuchaj:
Anita Serafin
Ks. Stanisław Cyran
Maria Polaczek, Fot. Kamil Bańkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN