Konferencja naukowa i nowa piosenka o Błogosławionej – trwają obchody 35. rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny

09.06.2022

‘Na zawsze jesteś tu’ to tytuł najnowszej piosenki o bł. Karolinie. Premiera miała miejsce w internecie i w Radiu RDN.

Kustosz sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie, ks. Zbigniew Szostak, podkreśla, że piosenka nie tylko ukazuje prawdę o świętych obcowaniu, ale także drogę, jaką warto w życiu pójść za Karoliną.

– Ta piosenka niesie takie wielkie przesłanie, którym żyjemy, że na zawsze jest z nami Karolina, że odkrywamy, iż dana jest przez Pana Boga. Piosenka otwiera pole do odnajdywania siebie dla wszystkich, którzy szukają dzisiaj, w tym zawirowanym świecie, jakiejś swojej drogi. Jedną z tych dróg, jest właśnie ta przez Karolinę i z Karoliną. Przez jej szlak męczeństwa i przez ołtarz beatyfikacyjny na spotkanie z Tym, który jest początkiem i kresem naszego życia.

W Zabawie odbędzie się także konferencja naukowa zatytułowana ‘Wielka wojna nad Dunajcem. Zabawa i okolice’. Jak podkreśla ks. Szostak, podczas tego wydarzenia będzie można poznać nie tylko kontekst historyczny życia i męczeństwa Błogosławionej, ale także zobaczyć zbawcze działanie Boga w historii.

– To wynik zaangażowanie ludzi świeckich, a konkretnie prof. Zdzisława Nogi, który jest historykiem. Kiedyś zaproponował, że moglibyśmy jeszcze zobaczyć historię Karoliny, z której ona wyrasta, w takim właśnie stricte historycznym ujęciu, czyli ‘Wielka wojna nad Dunajcem’. To wszystko nam pokaże, że Pan Bóg prowadzi swoją historię zbawienia w konkretnych czasach. Będziemy szukali tych czasów, w których żyła Karolina, jeszcze lepiej ją poznając.

Podczas konferencji, jak zapewnia ks. Szostak, zaprezentowane zostaną nieznane fakty i dokumenty, znalezione m.in. w archiwach austriackich.

Odbędzie się ona w Zabawie w piątek 10 czerwca w godzinach od 10 do 15.

O godz. 18 tego dnia odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za beatyfikację Karoliny Kózkówny.

Posłuchajcie piosenki o bł. Karolinie:

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN