Kongres Różańcowy dziękczynieniem za beatyfikację

26.05.2022

Na Jasnej Górze odbędzie się dziękczynienie za dar beatyfikacji Pauliny Jaricot – założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca. W te działa angażują się tysiące osób także w diecezji tarnowskiej, które modlą się i regularnie wspierają misje.

W Częstochowie już za kilka dni zaplanowano II Ogólnopolski Kongres Różańcowy i Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Modlitewnym wydarzeniom patronują słowa, wyniesionej na ołtarze 22 maja, Pauliny Jaricot ‘Uczynić różaniec modlitwą wszystkich’.

– Zapraszamy na przepiękne wydarzenie jakim będzie Kongres Różańcowy i X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca, 3 i 4 czerwca na Jasnej Górze. Chcemy dziękować za beatyfikację i wraz z polskimi misjonarzami wskazać na te dwa płuca, czyli Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary i Żywy Różaniec – mówi ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych. – Niech dziękczynienie, które będziemy przeżywać na Jasnej Górze będzie ponową okazją do tego, aby przyjrzeć się dziełu Boga dokonanemu przez bł. Paulinę Jaricot – dodaje tarnowski kapłan Tomasz Atłas z Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w Watykanie – mówili ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych i tarnowski kapłan Tomasz Atłas z Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w Watykanie.

W wydarzeniach uczestniczyć będzie abp Giovanni Pietro Dal Toso, przewodniczący Rady Wyższej Papieskich Dzieł Misyjnych, a także bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji.

Dziękczynienie za beatyfikację Pauliny Jaricot wpisuje się w czas jubileuszy przeżywanych przez Papieskie Dzieła Misyjne w tym roku. Z tej okazji Poczta Polska wydała okolicznościowe znaczki pocztowe.

Ewa Biedroń, fot. Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN