Konkurs fotograficzny “Mój synod” rozstrzygnięty

22.10.2017

Fotografia ‘Światło” najlepszym zdjęciem. Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny “Mój synod”, zorganizowany przez Zespół ds. Mediów Komisji Przygotowawczej V Synodu DT.

Celem konkursu było przesłanie fotografii nawiązującej do logo V Synodu, z równoczesnym przedstawieniem własnej, artystycznej wizji logo. – Nie wymagaliśmy, aby na zdjęciu było samo logo, chodziło bardziej o ukazanie treści, które mają do niego nawiązywać – mówi Joanna Sadowska przewodnicząca Zespołu ds. Mediów Komisji Przygotowawczej V Synodu DT.

Decyzją jury I miejsca nie przyznano. Drugie zajęła Julia Kopańczyk za zdjęcie ‘Światło”, a trzecie ex aequo Sławomir Kubas za zdjęcie pt ‘”Żywy Kościół Tarnowski to MY” i Sławomir Sokołowski autor zdjęcia pt. “Rodzinna modlitwa różańcowa w drodze”. Jury przyznało też jedno wyróżnienie, które trafi do Emmy Marciniak, lat 12, za zdjęcie pt. “Kościół na wzór Chrystusa zaczyna się w domu”.

Julia Kopańczyk, autorka zdjęcia, które zajęło najwyższą lokatę, w bardzo ciekawy sposób przedstawiła swoją wizję logo. Wybrała z niego tylko jeden, ale za to najważniejszy fragment – Chrystogram. – To nawiązanie to tego, że całe nasze życie oparte jest na Chrystusie i z Niego czerpiemy nasza siłę – dodają członkowie jury.

W sumie na konkurs nadesłano prawie dwadzieścia prac.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN