Konkursy dla kolędników misyjnych

29.12.2018

Dzieci pomagają swoim rówieśnikom z krajów misyjnych, chodząc po kolędzie. Mogą też wziąć udział w konkursach – na najpiękniejsze stroje i z wiedzy o pracy tarnowskich misjonarzy w Boliwii.

Lidia Rutkowska z Wydziału Misyjnego w tarnowskiej kurii mówi, że w konkursie, w którym trzeba wykazać się wiedzą mogą uczestniczyć kolędnicy misyjni ze szkół podstawowych.

Kolędnicy będą musieli przeczytać artykuł o pracy tarnowskich misjonarzy w Boliwii i odpowiedzieć na pytania, które znajdują się na stronie internetowej http://www.misje.diecezja.tarnow.pl/ Odpowiedzi należy przesłać do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie do 31 grudnia. Osoby, które odpowiedzą poprawnie wezmą udział w losowaniu nagród – dodaje.

Rozlosowanych zostanie 10 nagród. Trzy pierwsze osoby otrzymają darmowy udział w Misyjnych Wakacjach z Bogiem w 2019 w Czchowie. Pozostałe osoby, nagrody rzeczowe.

Drugi konkurs ‘Spieszmy do Betlejem” związany jest ze strojami. Zmieniła się nieco formułą – informuje Lidia Rutkowska z Wydziału Misyjnego.

– Na podstawie nadesłanych zdjęć jury wybierze trzy grupy, które mają najładniejsze stroje. Te grupy wezmą udział w etapie finałowym na spotkaniu kolędników misyjnych w Szymbarku, 12 stycznia – podkreśla.

Aby wziąć udział w tym konkursie, należy drogą elektroniczną (misje@diecezja.tarnow.pl) do 2 stycznia przesłać formularz zgłoszeniowy i trzy zdjęcia grupy, która zwyciężyła w konkursie parafialnym.

Nagrodą za zdobycie I miejsca jest udział w Misyjnych Wakacjach z Bogiem w Czchowie.

Posłuchaj:
Lidia Rutkowska
Ewa Biedroń, fot. Marek Białka, portal diecezji tarnowskiej
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN