Konsekracja kościoła w rocznicę Beatyfikacji Karoliny Kózkówny [ZDJĘCIA]

10.06.2018

Bp Andrzej Jeż konsekrował kościół pw. bł. Karoliny w Tarnowie w 31. rocznicę beatyfikacji męczennicy z Wał-Rudy. Świątynia powstała na fundamentach ołtarza papieskiego, kiedy w 1987 roku do Tarnowa przybył Św. Jan Paweł II.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej podczas homilii wspomniał wizytę Papieża Polaka i wydarzenia jakie miały miejsce. -Wizyta Jana Pawła II stała się autentycznym świętem polskiej wsi. Ze względu na beatyfikację Karoliny Kózkówny. Pierwszej błogosławionej pochodzącej z tego ludu. To było też ciekawe metafizyczne doświadczenie, kiedy wyrastający kościół, w fazie początkowej był niemal posiany wśród zbóż i łąk.

Kult bł. Karoliny rośnie wśród młodych i starszych na całym świecie. -Jest przykładem dla wszystkich, dodaje siły i wiary do życia – mówią wierni. -Widać tą młodzież, czerpią od niej siły, uczą się od niej modlitwy. Chcą postępować jak Karolina. Jest ona dla nich takim przykładem. Dzięki Karolinie otrzymują wiele łask. Kult wzrasta, próbujemy podtrzymać tę tradycję, zarówno starzy jak i młodzi. Karolina jest taką towarzyszką, robi to co robiła za życia. Czyli nie pokazuje na siebie, tylko na Jezusa.

Ks. Józef Szklorz z parafii bł. Karoliny w Tychach uważa, że przez wstawiennictwo męczennicy z Wał-Rudy, dokonało się wiele cudów. -W tym wszystkim czujemy moc działania Karoliny. Arcybiskup Wiktor Skworc mówi, że gdyby można było uznać to co Karolina zrobiła w Tychach, to wystarczyłoby to do kanonizacji. Ale świątynia i działalność, oprócz tego ważne są nasze serca. Liczymy, że ona nas też kształtuje, bo owocem takiego ducha jest jej działalność.

Uroczystości 31.rocznicy beatyfikacji Karoliny Kózkówny odbyły się również w sanktuarium w podtarnowskiej Zabawie. Mszy Świętej przewodniczył ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży diecezji tarnowskiej. Po Eucharystii odczytane zostały świadectwa uzdrowień za wstawiennictwem bł. Karoliny.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
ks. Józef Szklorz
Uczestnicy uroczystości
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN