Kopia Ikony Przemienienia Pańskiego trafiła do kościoła św. Piotra i Pawła na Węgrzech [ZDJĘCIA]

05.07.2018

Kilka dni temu została przekazana do świątyni w Kiskunhalas. Okazją do tego była czterodniowa pielgrzymka Chóru Kameralnego, który działa przy sądeckiej bazylice. Duchowym opiekunem pielgrzymki był ks. Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Jak przyznał, Jezus Przemieniony opiekował się nimi w drodze.

– Nasza pielgrzymka miała wymiar mocno duchowy. Tego kolorytu nadał Pan Jezus przemieniony, który nas prowadził i to dało się zauważyć. Dzięki Niemu mogliśmy bezpiecznie pielgrzymować. Już na miejscu martwiliśmy się, w jaki sposób wniesiemy obraz do kościoła, bo towarzyszyła nam burzowa pogoda. Mieliśmy nawet przygotowaną specjalną folię. Jednak kiedy podjechaliśmy pod kościół, zaświeciło słońce – mówi ks. Jerzy Jurkiewicz.

W zeszłym roku na Sądecczyźnie gościł węgierski chór, stąd w tym roku rewizyta Chóru Kameralnego Bazyliki na Węgrzech. Dlatego też nie mogło zabraknąć polskich akcentów muzycznych, także w węgiersko – językowej odsłonie.

– Wykonywaliśmy głównie pieśni polskie, pieśni do Przemienienia Pańskiego, śpiewaliśmy zarówno w czasie Mszy św., ale występami uświetniliśmy także spotkanie z ambasadorem i tutaj mogliśmy pozwolić sobie na trochę luźniejszy repertuar – relacjonowała dyrygentka chóru Renata Jonakowska – Olszowska.

W najbliższym czasie będziecie mogli posłuchać chóru w czasie Odpustu Przemienienia Pańskiego w sądeckiej farze.

Posłuchaj:
Ks. Jerzy Jurkiewicz
Renata Jonakowska - Olszowska
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN