Kościół pomoże mieszkańcom, którym woda zalała domy

12.07.2021

Caritas Diecezji Tarnowskiej znów pomaga, tym razem po intensywnych opadach deszczu. Wyrządziły one duże straty m.in. w regionie tarnowskim i sądeckim. Wylały lokalne potoki, podtopiły posesje, uprawy i uszkodziły drogi.

Caritas pomoże w remoncie domów – mówi dyrektor ks. Zbigniew Pietruszka.

– Jeżeli tylko zostały podtopione czy uszkodzone domy mieszkalne można zwracać się do biura Caritas Diecezji Tarnowskiej albo do swoich księży proboszczów z prośbą o wsparcie finansowe w remoncie, oczyszczaniu zalanych pomieszczeń. Caritas ma także osuszacze, które może wypożyczyć, by przyspieszyć osuszenie zalanego domu – dodaje.

Podstawą udzielenia pomocy jest wypełnienie wniosku i potwierdzenie go przez księdza proboszcza. Odpowiedzią na pozytywnie rozpatrzony wniosek jest decyzja o przyznaniu pomocy, która zawiera kwotę oraz warunki jej zrealizowania.

Przypomnijmy, że Caritas pomaga także mieszkańcom regionu sądeckiego, którym pod koniec czerwca trąba powietrzna uszkodziła domy. Nadal można składać wnioski. Dotychczas Caritas przeznaczyła na ten cel prawie 300 tys. zł.

Najniższa kwota przyznanej pomocy wyniosła 8 tys. zł, a najwyższa 15 tys.

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Pietruszka
Ewa Biedroń, fot. FB / Dawid Chrobak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN