Krystyna Latała: – Dzięki sztuce możemy stawać się lepsi [WIDEO]

23.01.2020

Mówiła w programie Słowo za słowo – Rozgryźć Kościół, wieloletnia nauczycielka języka polskiego, wykładowca wyższych uczelni, a obecnie przewodnicząca Rady Kultury. Jej zdaniem, warto poszukiwać w niej Boga, który jest mocno obecny w literaturze, teatrze, kinie czy w muzyce.

Rozważania nad sensem życia i pytania: skąd jestem i dokąd zmierzam towarzyszyły człowiekowi od zawsze. Dziś, w zagmatwanym świecie jest ich szczególnie dużo, a ludziom potrzeba wsparcia – dodaje.

– Człowiek jest dosyć samotny we współczesnym świecie. Im bardziej żyje w tłumie i w gonitwie, tym mocniej jest osamotniony i potrzebuje duchowego wsparcia. Bóg jest kimś takim, kogo człowiek pragnie mieć blisko siebie, kto jest rozumiejący, wybaczający i kto jest tą drogą.

Na pytanie od czego zacząć w szukaniu pokrzepienia w sztuce, Krystyna Latała mówi, że od poezji. Jej zdaniem jest ona jedną z najczystszych form przekazu.

I dodaje, że warto także wracać do Biblii jako uniwersalnej literatury obrazującej ludzkie marzenia, pragnienia, tęsknoty i zachowania.

Posłuchaj:
Krystyna Latała
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN