Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla ks. Józefa Dobosza

12.02.2018

Emerytowany proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy został tym samym nagrodzony za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej, za działalność społeczną i charytatywną w swojej długoletniej pracy kapłańskiej.

Był to m. in.  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej “Polonia Semper Fidelis”, Hospicjum Domowe im. Św. Jana Pawła II oraz działalność na rzecz środowiska ludzi pracy i Rycerzy Kolumba – mówi ks. Józef Dobosz. – Nie ukrywam, że było to ogromne przeżycie znaleźć się w gronie tak wielu zasłużonych, wspaniałych ludzi. Dziękuję Panu Bogu, że dał mi na tyle zdrowia i sił, że mogłem pracować w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, na wielu płaszczyznach religijnych, społecznych, jak i patriotycznych – zaznacza ks. Prałat.

Z powiatu dębickiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności samorządowej, związkowej i społecznej odznaczenie odebrał Władysław Bielawa, były starosta dębicki.

Uroczystość wręczania orderu odbyła się w Pałacu Prezydenckim. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy aktu dekoracji dokonał Adam Kwiatkowski Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Posłuchaj:
Józef Dobosz
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN