Ks. Dariusz Grochola wyróżniony „Za naprawianie świata”

19.11.2020

Ks. Dariusz Grochola został wyróżniony w nagrodzie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, za działalność na rzecz uzależnionych i niepełnosprawnych.

Nagroda przyznawana jest tym, którzy uczą i wychowują w duchu dialogu, tolerancji i poszanowania dla innych w szkole oraz społeczności lokalnej. Kapituła Centrum Edukacji Obywatelskiej wybrała go do 10 nominowanych spośród wszystkich zgłoszonych nauczycieli z Polski.

Kapłan pochodzi z parafii bł. Karoliny w Tarnowie. To wieloletni duszpasterz niepełnosprawnych i uzależnionych. Był opiekunem Wolontariatu, Odnowy w Duchu św., Skautów Europy, Grupy O. Pio i św. Rity, współredaktorem czasopisma „Żyjmy Ewangelią” i autorem wielu artykułów.

W 2016 r. był nominowany przez parafian do nagrody „Najlepszy Wikary Małopolski” Dziennika Polskiego, gdzie zajął I miejsce w diecezji i IV w Małopolsce. Otrzymał wyróżnienie od prezydenta Nowego Sącza, burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Limanowej.

Jako wikariusz i nauczyciel pracował w parafiach Stara Wieś k/Limanowej, św. Kazimierza w Nowym Sączu, w Dąbrowie Tarnowskiej.

Aktualnie jest wikariuszem parafii św. Jakuba w Tuchowie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN