Ks. Grzegorz Kubalica posłany do Peru [ZDJĘCIA]

15.11.2018

Kolejny kapłan z diecezji tarnowskiej jedzie na misje do Peru. To ks. Grzegorz Kubalica z parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy.

O pracy duszpasterskiej w Ameryce Południowej myślał już w seminarium, w czasie spotkań ogniska misyjnego. Jak mówi, decyzję podjął po przeczytaniu encykliki Jana Pawła II Redemptoris missio.

– Papież napisał, że nie możemy być spokojni, dopóki nie pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr nieświadomych Bożej miłości – mówi kapłan. – Stwierdziłem, że skoro brakuje tam kapłanów, ludzie nie znajdą tam Chrystusa, Jego miłości, to powinienem tam jechać – przyznaje ks. Kubalica.

Ks. Grzegorz będzie pracował w parafii Colcabamba, z ks. Wiesławem Mikulskim także z diecezji tarnowskiej.

– Przed nowym misjonarzem spore wyzwanie – zauważa ks. bp Andrzej Jeż. – Mamy tam mocną grupę kapłanów z diecezji tarnowskiej, którzy tworzą zespół mocno się wspierający. Potrzeby są ogromne, jeżeli chodzi o sieć placówki. Misjonarze budują nie tylko kaplice, kościoły, ale budujemy także szkoły, przedszkola – mówi biskup tarnowski.

Ks. Józef Wątroba, proboszcz parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy, cieszy się z pierwszego misjonarza z parafii.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN