Ks. J. Bartoszek: – Zapraszamy do przebycia adwentowej drogi wraz z radiem RDN

29.11.2020

Od poniedziałku, 30 listopada rusza adwentowa ramówka radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Każdy dzień adwentowej drogi rozpoczniemy Mszą świętą roratnią o godz. 6.00, transmitowaną z Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu – zapowiada dyrektor diecezjalnej rozgłośni ks. Jan Bartoszek. – W sobotę będziemy transmitować Mszę św. roratnią o godz. 6.30 z kościoła Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie. Stałym punktem naszego adwentowego oczekiwania będą radiowe rekolekcje – czas adwentowego oczekiwania, który zarezerwowaliśmy od poniedziałku do piątku o godz. 17.20.

Do adwentowego oczekiwania zapraszamy także najmłodszych słuchaczy. Od poniedziałku do piątku o 18:15 program dla dzieci – Cuda nad cudami. Pełną ramówkę znajdziecie już w poniedziałek na radiowej stronie w zakładce PROGRAM.

Adwent ma dwa wymiary – dodaje dyrektor radia RDN. – Kiedy mówimy Marana tha – Panie przyjdź, wyrażamy naszą wiarę w Chrystusa, który odszedł do ojca i powróci do nas w chwale. Adwent jest czasem nadziei, wsłuchiwania się w Słowo Boże i oczekiwaniem na przyjście Chrystusa, które wiąże się z czuwaniem. Będziemy słyszeć w Adwencie wołania: Prostujcie drogi Panu, równajcie ścieżki dla niego, a więc jest to dla nas także czas nawrócenia, aby wyjść z czystym sercem na spotkanie przychodzącego do nas Jezusa Chrystusa.

Adwent rozpoczyna w Kościele Katolickim nowy rok liturgiczny.

Posłuchaj:
ks. Jan Bartoszek
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN