Ks. Jacek Nowak: ‘Stąd Jan Paweł II rozpoczął swoją apostolską wizytę w Tarnowie i tu ją zakończył’

10.06.2022

Obelisk w miejscu lądowania papieskiego helikoptera podczas pielgrzymki do Tarnowa w 1987 r. zyskał zwieńczenie w postaci pamiątkowej tablicy.

Znajduje się on w tarnowskiej dzielnicy Mościce, obok hali sportowej ‘Jaskółka’.

Jak podkreśla proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mościcach, ks. Jacek Nowak, miejsce i data są szczególnie ważne nie tylko dla miejscowej parafii, ale dla całej diecezji tarnowskiej.

– 1987 rok – data szczególna dla diecezji tarnowskiej i dla Mościc. To była data wizyty Jana Pawła II w Tarnowie. A dla Mościc ważna dlatego, że tutaj znajdowało się lądowisko, na którym lądował helikopter z Janem Pawłem II. Stąd rozpoczynał swoją apostolską pielgrzymkę do Tarnowa i stąd też odlatywał po jej zakończeniu. Ten fakt jest upamiętniony obeliskiem, który znajduje się właśnie na tym dawnym lądowisku.

W przededniu 35. rocznicy pamiętnej papieskiej pielgrzymki, podczas której beatyfikowana została Karolina Kózkówna, po Mszy św. o godz. 18, odprawionej w parafialnym kościele w Mościcach, ks. prał. Józef Kaczmarski, dziekan dekanatu Tarnów-Zachód, poświęcił pamiątkową tablicę umieszczoną na obelisku stojącym w miejscu lądowania papieskiego helikoptera.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN