Ks. Krzysztof Mikołajczyk: Misje dają poczucie kapłańskiego spełnienia

05.05.2022

Na misjach coraz więcej osób przyjmuje sakramenty – mówi radiu RDN tarnowski misjonarz ks. Krzysztof Mikołajczyk. Kapłan głosi Ewangelię w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Bouar.

– W tych miejscach, gdzie pracowaliśmy w tym roku jest bardzo dużo chrztów, dużo młodych przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Bardzo się cieszymy, że duża jest także grupa przygotowująca się do sakramentu małżeństwa. Ludzie czują ważność i potrzebę sakramentu małżeństwa Dotychczas ślubów nie było dużo – dodaje.

Tarnowski misjonarz przeżywa 25-lecie kapłaństwa. Od 20 lat jest misjonarzem. 7 lat pracował na Białorusi, a od 13 lat głosi Ewangelię w Afryce.

Jak powiedział ks. Krzysztof Mikołajczyk, misje dają poczucie spełnienia kapłańskiego i wiele radości. Kapłan specjalnie przyleciał do Polski, aby uczestniczyć w rekolekcjach kapłanów, którzy przeżywają 25. rocznicę święceń.

– To dla mnie czas odnowy. Rekolekcjonistą był ks. Marian Zając profesor z Lublina. Miły akcent był na zakończenie Mszy św., odśpiewaliśmy hymn seminaryjny po 25 latach. Łezka zakręciła się w oku. Już 25 lat jak wyszedłem z tego środowiska, gdzie byłem formowany, po to żeby formować innych.

Rekolekcje dla kapłanów odbyły się w Starym Sączu.

Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN