Ks. Marcin Baran: – Trzeba rozmawiać z młodymi na temat ochrony życia

04.11.2020

Nawet osoby angażujące się na co dzień w życie Kościoła, opowiadają się po stronie zwolenników aborcji – mówi diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Marcin Baran. W odpowiedzi na ostatnie wydarzenia w kraju Komisja ds. Dzieci i Młodzieży V Synodu Diecezji Tarnowskiej zorganizowała warsztaty online poświęcone tematyce pro-life.

Trzeba rozmawiać z młodymi na temat ochrony życia – dodaje ks. Baran. – Wydarzenia ostatnich dni wyraźnie wskazują na potrzebę spokojnego i otwartego dialogu z młodymi ludźmi nt. ochrony życia. Widzimy bowiem, że nawet osoby angażujące się na co dzień w życie Kościoła, opowiadają się po stronie zwolenników aborcji. Chociaż nie da się rozmawiać z tłumem, to jednak można, a nawet trzeba rozmawiać z konkretnymi osobami, z którymi mamy kontakt na katechezie, w ramach spotkań.

Głównymi prelegentami byli Magdalena Guziak-Nowak i Marcin Nowak, małżeństwo, rodzice czwórki dzieci oraz członkowie zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Jak dodaje ks. Marcin Baran przekazali oni uczestnikom spotkania najbardziej potrzebną wiedzę do podjęcia rozmowy na temat ochrony życia.

Celem warsztatów było wyposażenie uczestników w informacje nt. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, w wiedzę medyczną nt. aborcji, przedstawienie wykładni nauki Kościoła oraz konkretnych przykładów i argumentów potrzebnych do merytorycznej rozmowy. Istniała również możliwość zadawania pytań i dyskusji.

W spotkaniu wzięło udział ok. 220 osób. W warsztatach uczestniczył także biskup tarnowski Andrzej Jeż.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Chmura
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN